Protokoly do ELM

Takže hoši, už umíte dělič napětí, takže máte půlku školy za sebou, Hlásával
pan profesor Boháč. Ta druhá polovina školy je přežít měření. Je to brutus, to vám povím. Přežijí (což znamená mít lepší známku než čtyřku, neboť tu stejně mívá většina třídy) jen ti nejsilnější, resp. ti s nejsilnější vůlí.

Měření je třeba se věnovat. Není sice třeba, aby se vám o něm zdálo, tak jak jednomu mému nejmenovanému spolužákovi, ale pokud chcete měření dávat, musíte mít pevné základy a pokud možno nesmí být vaším nepřítelem (zase ne nejlepší přítel – opravdu neznám nikoho, kdy by se těšil, až si zae bude moct napsat nějaký ten protokůlek). Argument My jsme měli Fanu!, který používá většina jeho odchovanců na svou obranu, je vám k ničemu. Zaprvé, já ho měl taky a byl jsem premiant třídy (a téměř i školy) a navíc, většině učitelů měření je to fakt jedno, chtějí znalosti.

Ale hlavní náplní tohoto článku nejsou mé rady, ale protokoly. K těm bych vám řekl jen jedno, ale to stejně nikdo nedodržuje:

Serte se s tím, ne na to!

Potřebujete udělat dojem. ať je to hezký (ale zase ne moc – je to protokol, ne omalovánky), poutavý, přehledný a ať to vypadá, že tomu rozumíte. Budete-li mít Teoretický úvod přes celou stránku, učitel to pravděpodobně ani nebude číst, jen si to odfajfkne s tím že tomu rozumíte, i když jste to celé stáhli někde z nejmenované Wiki encyklopedie.

Prostě to vemte ve velkým stylu – všechno velké, rozsáhlé, na známce rozhodně nepřidá, když na titulním listu učitel spatří Počet listů: 3, protože už teď je mu jasné, že tam máte hov…

Hodně zdaru, počítejte si příkladky a pozdravujte mé milé pány profesory!

Stažení protokolů


Pouze bych upozornil, že ve čtvrťáku už jsem si z těch protokolů dělal tak trochu p… Kromě toho, že jsem schémata stovkových úloh (10*-4R) dělal v Gimpu a zbývajících v Inkscapu, tak se mi podařilo do každé Tabulky použitých přístrojů vložit nějaký vtípek. Obvykle nějaký parametr, který s měřícími vlastnostmi toho daného přístroje absolutně vůbec nesouvisí.

Použitím jednoho ze tří formulářů nalevo a dole vyberte požadovaný protokol.

Kódové označení




Parametry

Ročník

Laboratoř


Úloha




V prvním do pole zadejte přesný kód protokolu (kromě -TS, -PT a podob.). Na velikosti písmene „R“ nezáleží.

Použitím druhého formuláře zvolíte parametry protokolu. Po zvolení ročníku se automaticky upraví ostatní pole, volte jej proto jako první. U zkušebního protokolu (000-3R) nezáleží na zvolené laboraotři.

Pokud znáte přesný název protkolu, použijte třetí formulář, kde pouze požadovaný název vyberete ze seznamu a potvrdíte.

Název





2 thoughts on “Protokoly do ELM

    1. To byl Jura 😀
      Jednoho dne přiběh‘, že se mu zdálo o měření a že už ví, kde jsme udělali chybu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..