Hon na céčka

A máme tu další díl oblíbeného (alespoň doufám) seriálu z rubriky Deník studenta UP. Jak již jsem nakousl v článku Elektřina a magnetizmus, když mi začínal letní semestr (prvního ročníku), potýkal jsem se s poměrně akutním úbytkem kreditů. Těmi několika málo (ale o to těžšími) zkouškami v zimním semestru (mezi nejvýzmanější patří Paradigmata programování) stavy studenstva docela prořídly a tak nám asi teď chtěli dát chvíli na oddechnutí. Pravděpodobně. Možná taky naopak – stejně těžké zkoušky nám akorát počítají za méně kreditů.


Nicméně ať to bylo tak či onak, stejně jsem měl na áčkách („povinných předmětech“) pouchých 17 kreditů. Pro neznalce doplňuji, že ideálních by bylo 29. Předměty B („Nepovinně volitelné“) jsme měli doporučené až na druhák a tak jsem se tohoto standartu držel. Rubrika s předměty C („Nepovinné“) taky nebyla nejplnější, nicméně na rady starších jsem si zapsal předmět Software pro matematiky 2, že prý pro programátora je MatLab triviální, neboť je primárně určen pro matematiky. Dva kredity téměř zadarmo. Sice mi to bude v životě asi k ničemu, ale 2K jsou 2K. Později jsem s ním machroval na Matematice 1.

Výše jmenovanou Elektřinu a magnetizmus jsem měl zapsanou asi 3 dny. Jak v tom článku píše, osmi kreditů mi sice bylo líto, ale bohužel, to opravdu nešlo. K minimálně dobrému pocitu mi tedy scházelo už jen 12 kreditů.

Jako náhradu za Elektrřinu a magnetizmus, dokonce i ve stejný čas mi byl doporučen předmět Evropská integrace pro studenty přírodovědecké fakulty. Prej to nemá nic společnáho s interály a jsou tam jenom nějaké zajímavé věci ohledně EU. Zakončeno testem (pravděpodobně „abcd“), tak ten bych snad dát mohl. Dva kredity.

O pár dní později jsem si k tomu ještě dopsal předmět Psychologie obchodního jednání. Měly by to být takové nějaké základy psychologie, tak se třeba nakonec ještě něčemu zajímavému přiučím. 4 kredity, to de, ne?

Poté mi další kamarádi poradili, ať si zapíšu ITPS, neboli Technologie počítačových sítí. Na pajdáku. Trošku jsem se bál, že bych se snad dokonce i musel učit, ale uklidnil mě fakt, že lepší se to učit teď a na nečisto než na tom pak vyhořet u Počítačových sítí následující semestr.

Další kamarád mi doporučil předmět Programování v jazyce C pro fyziky. Pro informatika, který umí céčko celkem dobře jsou to opět 4 kredity téměř zadarmo. Pro ostatní celkem dobrý způsob jak se jej polopatě naučit. dokonce jsem si musel žadat o navýšení kapacity, a i těch nových 10 míst se téměř hned obsadilo, bezpochyby informatiky.

Poslední, co mám zatím zapsáno je předmět s poněkud děsivou zkratkou, KGPZS. Zjednodušeně řečeno: Grafické programy. Netuším co to je, je to jen jedna jedinná přednáška, zakončená „seminární prací“, pravděpodobně nějaké logo, nebo letáček. Za takovouto blbost 5K? Jen pojďme do toho… Hurá tam!

Sečteno podtrženo, 39 kreditů. Když to vyjde, budu mít na další ročníky rezervu 10 kreditů. Když to vyjde.

By nebylo vláhy dost, tak jsem se bavil s kamarády, a nestačil jsem se divit. Kromě různých předmětů typu florbal, kick-box, nebo veslování, si někdo zapsal nějaké předměty typu Zlatý fond světové kinematografie. O sborovém zpěvu ani nemluvě.

Semestr skončil a ptáte se, jak jsem dopadl? Docela dobře, vizte Druhé zkouškové? 10:0 pro mě!

One thought on “Hon na céčka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..