Tamagoči – semestrální projekt do C#

Jsem značně znaven, takže jen opravdu velmi krátce – Předmět Úvod do programování v C# byl zakončen závěrečným projektem. Já jsem si vybral téma „Aplikace Tamagoči“, protože v požadavku bylo, aby aplikace byla schopna fungovat i bez okna („jen s ikonkou na liště“), což pro mě byla výzva, že si zkusím také něco neobvyklého.

Tamagoči, screen
Původní Tamagoči 1.2 ve Windows 7

Po asi týdnu práce (uprostřed zkouškového) jsem vydal a odevzdal verzi 1.2 a dostal zápočet. Pro zajímavost ji najdete ke stažení zde (zip, asi 1,3MB).

Pak jsem měl chvilku a tak jsem se vrhl na doladění pár detailů, které mi byly u zápočtu vytknuty. Vznikla tak verze 1.3:

Tamagoči (verze 1.3, 1.7MB, ZIP) – včetně dodatečné Sady zvířátek 1

Tamagoči instalačka (verze 1.3, 1.6MB, ZIP) – bez dodatečné Sady zvířátek 1, nedoporučuji, viz dále

Tamagoči 1.3, Linux
Tamagoči 1.3, Linux

 

Ta oproti předchozí umí ukládat a načítat zvířátka, pozastavit hru, a ještě pár drobností (například takový bezvýznamný detail, jako že za použití knihovny mono jede i na Linuxu).

V nové verzi je propracovanější výpočet délky života zvířátka. Nyní se může dožít přibližně 2 a půl tisíce dní, tedy necelých 7 let non-stop života.

Pokud si stáhnete „instalátor“, měla by se vám aplikace komplet nainstalovat. Bohužel takto nainstalovaná aplikace má par chyb, takže to moc nedoporučuji. Navíc, „ZIP verze“ obsahuje i další dvě zvířátka dodána dodatečně, která by jste museli stahovat dodatečně ručně:

Dodatečná Sada zvířátek  1 (0.3MB, ZIP) – obsahuje zvířátka Pikaču a Křeček

Jak se v přiloženém souboru píše, zvířátka stačí nakopírovat mezi ostatní a vše bude fungovat.

 

Poznámka:

Pokud používáte starší systém, což se projevuje tím, že vám aplikace nejde spustit, je nutné si doinstalovat Microsoft .NET Framework, který stáhnete například zde. Pokud by i tak byly s aplikací problémy, ozvěte se ;-).

2 thoughts on “Tamagoči – semestrální projekt do C#

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..